Tomasz Głogowski. Urodził się 30 grudnia 1974 roku w Tarnowskich Górach, gdzie nadal mieszka. Ukończył szkołę podstawową nr 9 oraz technikum elektroniczne w tym mieście. Studiował w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na Wydziale Filologicznym. W czasie studiów zorganizował pięć konferencji śląskoznawczych pracowników naukowych i studentów. Za "niekonwencjonalne odkrywanie Śląska wśród młodzieży akademickiej, wielość inicjatyw i konsekwencję poczynań", otrzymał prestiżową Nagrodę im. Wojciecha Korfantego przyznaną przez Związek Górnośląski.
Po uzyskaniu tytułu magistra filologii polskiej (praca Bikiniarstwo jako zjawisko społeczne i literackie. W kręgu Leopolda Tyrmanda), rozpoczął studia doktoranckie. W tym czasie prowadził zajęcia dydaktyczne w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Rybniku.
Tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa uzyskał w roku 2003 broniąc dysertację Pismo "śląskiego Października". Tygodnik społeczno-kulturalny "Przemiany" (1956-1957). W roku 2002 został radnym Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach. W tym czasie pracował w Akademii Polonijnej w Częstochowie. We wrześniu 2005 został wybrany posłem na Sejm RP z okręgu gliwickiego. Od 2003 roku jest Przewodniczącym Koła Tarnowskie Góry Platformy Obywatelskiej RP. W Sejmie pracuje w komisjach - Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji do spraw Kontroli Państwowej.
W lipcu 2006 został powołany w skład Rady Programowej Polskiego Radia S.A.

Biuro Poselskie Tomasza Głogowskiego
ul. Opolska 1
42-600 Tarnowskie Góry
tel/fax (032) 768 86 11; 768 84 90
kom. 0601 408 378
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.glogowski.net