Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii Zielona Ziemia zaprasza do udziału w Otwartej Konferencji Ekologicznej Kompostowanie. Biodegradowalność. Ek
ologia, która odbędzie się 27 maja 2014 r. o godz. 10.00 w Radzionkowie.

 

Patronatem honorowym objęli ją Senator RP Andrzej Misiołek, Starosta Tarnogórski Lucyna Ekkert, Prezydent Miasta Bytom Damian Bartyla, Burmistrz Miasta Radzionków Gabriel Tobor, Prezes WFOŚiGW w Katowicach Gabriela Lenartowicz.

Konferencja ma na celu  propagowanie nowoczesnych technologii i materiałów biodegradowalnych, racjonalnego postępowania  z bioodpadami, a także wymianę doświadczeń i prezentację przykładów dobrej praktyki w  zakresie  edukacji ekologicznej.

Prelegentami  konferencji są prof. dr hab. Marek Kowalczuk z Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN z Zabrza oraz prof. nzw. dr hab. Andrzej Misiołek Senator RP oraz Izabela Jaglarz ze Stowarzyszenia na Rzecz   Ochrony Środowiska Naturalnego EMEKO. W części poświęconej projektom edukacyjnym wystąpi Jacek Bożek z Klubu Gaja  oraz młodzież z Gimnazjum nr 8 z Bytomia. Na konferencję zapraszamy wszystkich chętnych,  a przede wszystkim  przedstawicieli samorządów i urzędów zajmujących się ochroną środowiska , przedsiębiorców zajmujących się gospodarką odpadami, nauczycieli zajmujących się edukacją ekologiczną oraz zorganizowane grupy młodzieży szkół ponadpodstawowych.

Udział w konferencji dla uczestników jest bezpłatny Konferencji towarzyszyć będą Targi Edukacji i Przedsiębiorczości, na które zapraszamy organizacje i instytucje mające swoją ofertę w zakresie  edukacji, ekologii lub oferujące nowoczesne technologie środowiskowe.

Jest to dziewiąta konferencja organizowana pod hasłem "Szukamy rady na odpady" w ramach kampanii edukacyjnych prowadzonych nieprzerwanie, od 2006 roku przez Stowarzyszenie Zielona Ziemia. Działaniami tej kampanii objęto już ok. 60 tys. uczestników, głównie dzieci i młodzież.

Zgłoszenia udziału można nadsyłać do 23 maja br. - kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel./fax. 32 286 62 77.

Do pobrania: