Składa się z części wykładowej dla wszystkich uczestników, warsztatów, w których udział każdy wybiera według swoich zainteresowań oraz targów. Konferencja jest bezpłatna. Wstęp wolny.
Jej celem jest zwrócenie uwagi na zależność kondycji psychofizycznej człowieka od kondycji środowiska w którym żyjemy, promocję zdrowego stylu życia oraz wzrost świadomości w zakresie konsekwencji postępującego zanieczyszczenia powietrza oraz sposoby przeciwdziałania temu.
Program konferencji kierujemy do wszystkich zainteresowanych tematyką, a w szczególności do zorganizowanych grup młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz ich rodzin.
Konferencja odbywa się pod patronatem WFOŚiGW w Katowicach, Burmistrza Miasta Radzionków, Prezydenta Miasta Bytom i Piekary Śląskie oraz Starosty Tarnogórskiego.
Część merytoryczna konferencji podzielona jest na dwie części. W pierwszej usłyszymy wystąpienie pana Jerzego Zięby, druga część to dyskusja panelowa poświęcona zdrowiu środowiskowemu z udziałem dr hab. Andrzeja Misiołka Senatora RP, przewodniczącego Senackiej Komisji Infrastruktury, Patryka Białasa z Katowickiego Alarmu Smogowego i Marty Dul z Poradni Harmonia w Legnicy.
Warsztaty poprowadzą - dr Jolanta Kamecka-Krupa („By jedzenie przynosiło zdrowie, czyli dlaczego i jak należy czytać etykiety produktów żywnościowych”), Bogusława Mikołajczyk („Wszystkie łąki i pastwiska są aptekami"), Marta Dul („Zdrowy Ferment - warsztat kiszonkowy”).
Nowością tegorocznej imprezy jest warsztat dla nauczycieli i edukatorów „Coś wisi w powietrzu - narzędzia TIK do monitoringu środowiska w pracy nauczyciela” Cezarego Olchawa i Piotra Zwolińskiego. Podczas warsztatu zaprezentowane zostaną możliwości współczesnych komputerów i smartfonów lub tabletów do wizualizacji danych dotyczących zanieczyszczeń środowiska. Podczas spotkania uczestnicy nauczą się w szybki i komfortowy sposób analizować na swoich urządzeniach dane dotyczące m.in. pyłów zawieszonych, czadu, związków siarki, oraz różnych czynników związanych z klimatem i pogodą. Poznane funkcje aplikacji zostaną od razu wykorzystane podczas planowania i testowania aktywności uczniowskich.
Zgłoszenia na konferencję: Teresa Bryś-Szczygieł, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel 693 995 820.
Warunkiem udziału zorganizowanych grup młodzieży jest przesłanie do 25 maja br wypełnionego formularza zgłoszenia.
Kontakt dla osób zainteresowanych udziałem w panelu dyskusyjnym: tel. 693 995 820.
Zgłoszenia na warsztat „Coś wisi w powietrzu…” tylko drogą mailową.
Do pobrania: