Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii

 

Wieloprofilowy Zespół Szkół w Tarnowskich Górach na bieżąco podejmuje działania na rzecz ochrony naszego środowiska. Szkoła brała udział w programie ekologicznym "Rozpal niepokój o Ziemię", otrzymując w 2003 roku wyróżnienie na etapie wojewódzkim.W programie brało udział 30 uczniów , do finału zakwalifikowały się 3 osoby.Opiekunem była mgr Maria Kornaś.
W roku 2005 uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienie w konkursie ekologicznym organizowanym w ramach III edycji Powiatowego Dnia Nauki.Do finału zakwalifikowały się 2 osoby pod opieką mgr Bożeny Wiercińskiej.

Z okazji Dnia Ziemi zorganizowaliśmy pod kierunkiem nauczyciela biologii mgr Bożeny Wiercińskiej na terenie szkoły spotkanie uczniów z głównym likwidatorem składowiska odpadów po Zakładach Chemicznych dr Andrzejem Markowskim, który zapoznał młodzież z problemami skażenia terenu.

Odbyła się również wycieczka uczniów na teren zakładów w likwidacji , objęty pracami rekultywacyjnymi.Corocznie z okazji Dnia Ziemi bierzemy udział w sprzątaniu świata ,odbywa się przegląd filmów ekologicznych , prezentacje w formie gazetek na korytarzach , wycieczki.

Szkoła jest bardzo zaangażowana w promocję zdrowia m.in w akcję Śląsk walczy z rakiem. Uczniowie naszej szkoły pod opieką mgr Bożeny Wiercińskiej nie tylko biorą co roku udział w marszu "Różowej Wstążeczki" i wykładach , ale również pomagają w przygotowaniach (przygotowują wstążeczki , rozdają je uczestnikom , dostarczają materiały promocyjne do innych szkół).

Uczniowie naszej szkoły wraz nauczycielem biologii zawsze uczestniczą w spotkaniach i konferencjach na rzecz poprawy naszego środowiska, a następnie zapoznają pozostałych uczniów z treścią tych spotkań na łamach szkolnej gazetki.

Dyrektorem szkoły jest mgr Alicja Juziuk.